Ściana z cegły, czyli styl industrialny wnętrza

Wygląd wnętrza jest odzwierciedleniem estetyki i upodobań właściciela domu. W związku z tym odpowiednie zaplanowanie aranżacji jest świetnym krokiem do pełnego zadowolenia z wykończenia mieszkania. Stosowanie niespotykanych i niekonwencjonalnych produktów jako dodatków do aranżacji może sprawić, że Twój pokój czy kuchnia będą wyróżniać się wyjątkowym i niepowtarzalnym charakterem. Coraz częściej w lokalach użytkowych i mieszkalnych aranżacje utrzymane są w stylu industrialnym. Czy wiesz, jakie dodatki stosować, by uzyskać taki efekt? 

Pomysł na aranżację wnętrza

Aranżacja wnętrza niekiedy stanowi nie lada wyzwanie. W końcu sposobów na wystrój wnętrza jest tyle, ile osób planujących remont. W związku z tym znalezienie idealnego, pasującego rozwiązania może czasami długo trwać. Różnorodność i duża ilość rozwiązać może przyprawiać o ból głowy. 

W takich momentach dobrze jest zdecydować się na niecodzienne rozwiązania, które wprowadzą do wnętrza wyjątkowy i niespotykany charakter i estetykę. Z pewnością jednym z takich rozwiązań jest ściana z cegły. Nie jest tajemnicą, że w aranżacjach, w których pojawiają się motywy ceglane, wnętrze nabiera dodatkowego charakteru.

Dużą zaletą płytek z cegły jest ich duża różnorodność, zarówno rodzajowa, jak i kolorystyczna. Co więcej, ściana z cegły to także gwarancja wysokiej jakości materiału i wykończenia. Gdzie można zaaranżować ścianę z cegły?

Przede wszystkim w: 

  • łazience
  • sypialni
  • kuchni
  • restauracjach i lokalach użytkowych
  • na elewacjach budynków

Nasze cegły Dekoracyjna cegła

Ściana z cegły może być wyzwaniem. Wiąże się ona zarówno z pewną odwagą, w końcu na taką aranżację nie zdecydują się wszyscy, ale także z gwarancją wysokiej jakości i żywotności produktów. Ściana z cegły wyróżnia się wysoką odpornością nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Dlatego ze spokojem możesz zorganizować ją zarówno wewnątrz domu i mieszkania, jak i na zewnątrz.

Ściana z cegły w Twoim domu

Szukasz dodatków nieszablonowych, które będą pod każdym względem zaskakiwać i podobać się Tobie i Twoim gościom? Takim produktem są z pewnością płytki z cegły. Cegła przez wiele stuleci zaskakiwała budowniczych swoimi zaletami. W związku z tym, warto zaufać materiałowi i pozwolić, by nadał on niespotykanego wyglądu naszemu wnętrzu. Ściana z cegły w Twoim domu sprawi, że wnętrze nabierze całkiem innego charakteru. 

Płytki z cegły gwarantują olbrzymi i zapierający dech w piersiach efekt końcowy. Dla podkreślenia industrialnego i rustykalnego efektu dobrze korzystać z płytek z rozbiórki tzw. nieoczyszczonych, które na swojej płaszczyźnie posiadają resztki zaprawy murarskiej. Konstrukcja płytek i ich nierówny kształt sprawiają, że doskonale wchodzą one w grę ze światłem. Światłocień, który powstaje właśnie z udziałem płytek dodae aranżacji niepowtarzalnego charakteru i efektu. 

Płytki z cegły są pozyskiwane z prawdziwych budynków, które zostały przekazane do rozbiórki. Takie źródło pochodzenia sprawia, że charakter wystroju staje się wyjątkowy i zapierający dech w piersiach. Jednak pochodzenie z pewnością pozostawia wiele pytań i wątpliwości. Czy produkt będzie uszkodzony? Czy jego struktura jest wadliwa? Warto zdać sobie sprawę, że rozbiórki budynków odbywają się bez maszyn i ciężkiego sprzętu. Przy rozbiórkach pracują profesjonalni pracownicy. Dzięki temu każda cegła jest nienaruszona i przechodzi wstępną weryfikację co do jakości i ewentualnych uszkodzeń.

Industrialne wnętrze dla każdego

Nie jest tajemnicą, że ściana z cegły to synonim niepowtarzalnego i ekstrawaganckiego stylu. Płytki z cegły doskonale odnajdą się w formie aranżacji kuchni, łazienki, ale także barów, recepcji czy budynków użyteczności publicznej. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że pasują one niemal do każdego budynku, niezależnie od funkcji i przeznaczenia. 

Jeśli stawiasz na minimalizm i popularny w ostatnim czasie industrializm, to ściana z cegły jest doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Dlaczego? Ponieważ oprócz wysokiej jakości, zyskujesz produkt, który wyróżnia się nienaganną estetyką i niepowtarzalnym charakterem. I choć cegła w dużej mierze kojarzy się z gotyckimi katedrami, fabrykami, kamienicami i mostami, to coraz częściej pojawia się w domach i lokalach użytkowych. Włączenie cegły do aranżacji wnętrza sprawi, że spełni ona Twoje największe oczekiwania.

Artykuły o historycznej cegle

płytka z cegły

Fenomen płytki z cegły

Fenomen płytki z cegły Cegła to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Jej historia zaczyna się już w czasach starożytnego Wschodu. Na przestrzeni wieków cegła była

Czytaj więcej